Integruotas lietuvių kalbos, geografijos ir istorijos projektas „Lietuva – mūsų namai“
- Spausdinti
- 02 Gruod.
Integruotas lietuvių kalbos, geografijos ir istorijos projektas
„Lietuva – mūsų namai“
Etnografinių regionų metams paminėti Vilniaus karaliaus Mindaugo mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojų Linos Konstantinavičienės, Virginijos Lazdauskienės ir Loretos Vyšniauskienės, vykdė integruotą lietuvių kalbos, geografijos bei istorijos projektą „Lietuva – mūsų namai“.
Rugsėjo mėnesį aplankė Dzūkiją, susipažino su jos kraštovaizdžiu, Čepkelių rezervatu, aplankė Margionių kaimą, klojimų teatrą, pabendravo su vietiniais dzūkais, pasivaišino iš grikių miltų keptu pyragu. Pabuvojo Druskininkuose, aplankė M. K. Čiurlionio muziejų, Grūto parką, įkopė į Merkinės apžvalgos ratą. Išvykos akimirkos sugulė į nuotraukų parodą „Išvyka į Dzūkiją“, mokinių tyrimai - į stendus „Dzūkijos kraštovaizdis“, „Kuo aukštapelkė skiriasi nuo žemapelkės“.
Spalio ir lapkričio mėnesiais mokiniai gilinosi į Lietuvos etnografinių regionų kultūrinius ypatumus, paruošė pristatymus. Surengė parodas „Lietuvos regionų herbai“, „Tautiniai rūbai ir raštai“, „Žymūs etnografinių regionų žmonės“. Mokėsi įvairių regionų dainų, šokių, tarmiškų pasakojimų, vaidinimų ir lapkričio 30 dieną pristatė renginyje „Lietuvos etnografiniai regionai“. Sukauptas žinias demonstravo ir viktorinoje apie etnografines sritis. Dešimtokų mamos pavaišino bendruomenę įvairių regionų skanėstais. Šventę vainikavo valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ koncertinė - edukacinė programa „Yra šalis“. Kartu dainavom, pritarėm, negailėjom katučių tikrai nuostabiam pasirodymui.
Projekto renginiai praturtino mokinių žinias apie etnografinius regionus, paliko neišdildomą įspūdį.



















