- 07 Spal.
Išvyka į netradicinę žaliąją edukacinę erdvę
Rugsėjo 30 dieną 5a ir 6a klasės mokiniai (kartu su klasių vadovėmis A. Volungevičiūte, K. Vaitkiene, lydinčiomis mokytojomis V. Lazdauskiene, V. Blažiene) vyko į Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos mokslų fakulteto Biologijos ir gamtamokslinio ugdymo katedros oranžeriją, įkurtą 1999 metais.
Gamtos mokslų dieną mokiniai tapo žurnalistais, kurie ieškojo informacijos ir domėjosi augalų savybėmis, jų rūšimis, ypatybėmis, paskirtimis. Daugiausia informacijos sužinojo iš edukacinės pamokos, kurią vedė botanikė Teresė Jokšienė. Mokiniai grožėjosi apie 800 rūšių augalų: liko nustebinti pamatę vabzdžiaėdžius augalus, ąsotenius, apžiūrėjo kaktusų rūšis, sužinojo, kodėl vieni jų labai spygliuoti, o kiti – pūkuoti. Susipažino ir su įvairiarūšiais atogrąžų ir paatogrąžų augalais. Įspūdingai atrodė oranžerijos lubas remiantis didysis bananas, tačiau didžiausią įspūdį paliko jautrioji Mimoza, kurios lapelius prilietus, ji sukruta, susiskleidžia ir tampa tarsi nematoma. Mokiniai turėjo galimybę priliesti sukulentus, duonmedį, granatmedį, datulinį finiką, fikusą, kavamedį, mažąjį bananą, užuosti citrinmedžio ir imbiero augalų kvapą... Įdomu buvo sužinoti apie papirusinę viksvuolę, iš kurios gamindavo papirusus, taip pat apie švelnųjį vilnamedį, iš kurio gaunamas pluoštas arba pūkai vadinami medvilne.
Po šios edukacinės išvykos mokiniai, pabuvę žurnalistais, aprašė matytus augalus ir juos iliustravo piešiniais, dalinosi sužinota informacija apie augalus.