2024 gegužės 03, Penktadienis
ELEKTRONINIS DIENYNAS   DOKUMENTAI, PRAŠYMAI   PRIEŠMOKYKLINIS UGDYMAS   MOKYKLINĖS UNIFORMOS
tamo   PARKERIS   priesmokiklinukai   MOKINIAi

regmok
Spec

PAMOKŲ LAIKAS
PIRMADIENIAIS
(klasės valandėlė)

INTRANETAS
images11
STOVYKLA
skelb2019
Dieninė vasaros stovykla
DALINAI finansuojama savivaldybės.
PLANUOJAMOS VEIKLOS

SUP STOVYKLA

Lego

VALGIARAŠTIS

VALGIARASTIS

uz saugia lietuva rgb

2a klasės mokinė Indraja Stumbraitė

Tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje

„Gamtamokslinis ugdymas XXI a. mokykloje“

2  3

Vasario 20 d. Rasita Vekeriotienė ir jos mokinė Indraja Stumbraitė  dalyvavo Tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Gamtamokslinis ugdymas XXI a. mokykloje“, kuri vyko  Panevėžio miesto savivaldybės salėje (Laisvės a. 20), II konferencijos dalis – Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje (Ramygalos g. 16).

Konferencijos dalyvius pasitiko ir nuotaikingai įkvėpė Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Sklepučini“ ypatingo ir nuostabaus kolektyvo vadovas Vilmantas Vapsva. Į konferenciją Panevėžio savivaldybės salėje iš visos Lietuvos kampelių susirinko per 260 gamtos mylėtojų ir tai reiškia, kad mes nesame jai abejingi. Taip pat konferencijoje dalyvavo ir dvi lituanistinės mokyklos iš Amerikos. Tai Kolorado lituanistinė mokykla ir lituanistinė mokykla „Lietuvėlė“.

Konferencijos organizavimo tikslas – skatinti aktyvų ir efektyvų mokytojų, mokinių bei mokslininkų bendradarbiavimą, dalinantis gerąja patirtimi.

Savo patirtimi dalinosi Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius, habilituotas teisės daktaras, Lietuvos mokslų akademijos Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus narys, ekspertas, jauniausias Lietuvos aukštųjų mokyklų dekanas Vytautas Nekrošius; Tarptautinio pripažinimo sulaukęs Lietuvos fotografas, leidėjas ir sėkmingiausiu 2018 metų turizmo ambasadoriumi išrinktas, Lietuvos prezidentės apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ karininko kryželiu, gerbiamas Marius Jovaiša; Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis; gamtos fotografas Darius Babelis; profesionalūs lektoriai, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantai, Whatansu patyriminių darnios asmenybės ugdymo stovyklų vadovai Jurga ir Mindaugas Vidugiriai.

Antroji konferencijos dalis vyko Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje. Čia Lietuvos ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo pedagogai pristatė stendinius pranešimus ir dalinosi savo patirtimi bei nagrinėjo gamtos mokslų kursuose nagrinėjamas darnios vystymosi ekologijos ir aplinkosaugos, sveikatos ir higienos problemas, žmogaus vietą ir vaidmenį pasaulyje. Mokantis gamtos mokslų yra daug galimybių integruoti juos su kitomis ugdymo turinio sritimis: su kalbomis, su matematika, su informacinėmis technologijomis, su menais, su doriniu ugdymu, su socialiniais mokslais ir technologijomis. Gamtos mokslų pamokose skatinama kūrybinė mokinių veikla, savarankiškumas, formuojamas emocinis, vertybinis jų santykis su pasauliu ugdomas poreikis pačiam tirti ir pažinti, keliauti, domėtis ir aktyviai veikti, puoselėti meilę gamtai.

Konferencijos organizatoriai ir dalyviai sutarė, kad Lietuva – didingas, gražus kraštas, aplinkui žalia, taip gyva ir jauku! Tas Lietuvos gamtos nepaprastas grožis mus skatina stengtis, padėti išlaikyti gražią gamtą, rasti ryšį su gyvąją aplinka, kad gamta ir toliau būtų žmogaus įkvėpimo šaltinis.

Indraja Stumbraitė skaitė pranešimą „Gamtos takais“. Mokinė pasidalino patirtimi iš Žuvinto Biosferos draustinio , Rūdininkų poligono  ir patyriminės ekskursijos su mikologu apie valgomus ir nuodingus grybus.

Rasita Vekeriotienė

smm   vilnius logo     kuriame lietuvos ateiti     mtp   Tarptautine komi   olvejus    Gyvai VEIK banner

logo01 upc  Mokytojo TV 2as   emokykla logo    ppt

i43stc7484 b